Yatak Fiyatları Türkiye'deki Üretici Firmalarda Nasıl Belirlenir?

 

 

Önde gelen yatak üreticileri yatak fiyatlarını belirlerken öncelikle ham madde fiyatlarını dikkate almaktadırlar. Yataş yatak, İstikbal yatak, İdaş yatak, İşbir yatak Türkiye'de önde gelen yatak üreticisi firmalardır. Bilinmelidir ki aynı yataklar kıyaslandığında; yataş yatak fiyatları, istikbal yatak fiyatları, idaş yatak fiyatları ve işbir yatak fiyatları da çok farklı değildir.

 

Büyük yatak üreticileri maliyetlerini oluştururken öncelikle yıllık ve aylık yatak satış hedeflerini belirlemektedirler. Yatak fiyatları satış hedeflerine göre farklılık gösterebilir. Çünkü yıllık satış adetleri maliyeti etkiler. Çok yatak satış miktarı üretim maliyetini düşürecektir. Dolayısı ile yatak fiyatı da düşecektir. Satış rakamları birbirine yakın olan, Yataş yatak fiyat listesi, İstikbal yatak fiyat listesi, İdaş yatak fiyat listesi, İşbir yatak fiyat listesi esasında benzer fiyatlamaları içerir ancak doğru yatakları birbiri ile kıyaslamak gerekir. Eğer doğru yatakları birbirleri ile kıyaslamazsak fiyat farkları oluşacaktır.


Yatak fiyatları konusunda hammadde maliyeti ve satış adetlerinden sonra, işçilik maliyetleri fiyatları etkilemektedir. Yatak sektöründe üretimin halen %70 e yakın kısmı merdiven altında üretildiği için işçilik fiyatları önemli derecede etkilemektedir. Yataş yatak, İstikbal yatak, İdaş yatak, İşbir yatak; yatak sektöründe işveren olarak;  tüm mali sorumluluklarını yerine getirdikleri için işçilik maliyeti yatak fiyatını belirlerken yüksek kalmaktadır


Son olarak pazarlama giderleri firmaların yatak fiyatlarını etkilemektedir. Kendi hedef müşterilerini belirleyen yatak üretici firmalar pazarlama faaliyetleri ile marka imajlarını pekiştirirler, doğal olarak  bu da Yataş yatak fiyat listesi, İstikbal yatak fiyat listesi, İdaş yatak fiyat listesi, İşbir yatak fiyat listesi pazarlama faaliyetlerinden dolayı farklılık gösterebilir.


Pony yatak olarak hedefimiz marka bilinirliğimizi artırarak, fiyatlarımızı; yataş yatak fiyatları, istikbal yatak fiyatları, idaş yatak fiyatları ve işbir yatak fiyatlarından daha uygun hale getirerek büyük üreticiler  ile anılmak ve  beraber sektöre hizmet etmektir. Pony yatak olarak kalite konusunda taviz vermeden Yataş yatak fiyat listesi, İstikbal yatak fiyat listesi, İdaş yatak fiyat listesi, İşbir yatak fiyat listesi ile beraber en uygun pony yatak fiyat listesini hazırlamaktır.

Tüm yatak modellerini ve fiyatlarını buradan inceleyebilirsiniz.