https://ponyyatak.com.tr/yataklar/vincente-visco-pocket-yatak

 

 

  

Visco Nedir? En Ucuz Visco Yatak Fiyatı Nasıl Belirlenir? 

 

 

 

Visco; Astronotların vücuduna uygulanan G basıncının azaltılması amacı ile ilk defa NASA tarafından kullanılan bu malzeme, açık hücreli bir süngerdir.

Isı ve basınca duyarlı olması nedeni ile daha sonraları yatak sektöründe de kullanılmaya başlanmıştır. Gözle görülemeyecek milyarlarca hafıza hücresine sahip visco elastik sünger, hücrelerinde bulunan hareket kabiliyeti ile ısıya ve ağırlığa duyarlıdır. visco yataklar, elastik maddenin bu özelliği ile vücudun şeklini alır ve kişiye uyku sırasında kusursuz uyum sağlayabilir. Bu uyum uyku sırasındaki dönüş sayısını 2/3 oranında azaltarak derin uyku süresini uzatır ve güne zinde başlamanızı sağlar.


Visco süngerin gerekli özelliğini sağlayabilmesi için belli yoğunluk ve kalınlıkta olmalıdır. İşte en ucuz visco yatak fiyatlarını da bu yoğunluk ve kalınlıklar belirler. Yoğunluk arttıkça fiyat da doğru orantılı olarak artar. Yoğunluk azaldıkça fiyat da azalır. Ancak yoğunluğun azalması 70 kg/m3 ün altına düşmesi visco özelliğini kaybetmesine de neden olacaktır ve yatak visco yatak olmayacaktır. Bu nedenle en ucuz visco yatak fiyatlarına bakarken mutlaka yoğunluğuna da bakmak gerekir. Çünkü 70 kg/m3 ün altında olan süngerler visco özelliğini yansıtmadığı için doğru karşılaştırma olmaz.


Bilinmelidir ki en ucuz visco yatak fiyatlarını belirleyen farklı etmen de visco süngerin kalınlığıdır. Kalınlık arttıkça fiyatta artar, kalınlık azaldıkça fiyatta azalır. Ancak burada da doğru yoğunluktaki süngerin minimum kalınlığının 7 cm olması önemlidir. Çünkü uzmanlar 7 cm kalınlığın altında visco süngerin özelliğini kaybedeceğinden tavsiye etmemektedirler.

Vincente ;80 x180 visko yatak, 90x190 visko yatak, 90x200 visko yatak, 100x200 visko yatak,120x190 visko yatak, 120x200 visko yatak, 140x190 visko yatak, 140x200 visko yatak, 150x190 visko yatak, 150x200 visko yatak, 160x200 visko yatak, 180x200 visko yatak, 200x200 visko yatak olarak üretilmektedir. Vincente visko yatak, yüksek yoğunluktaki visko süngerden özel kumaş ile kapitone edilmiş kumaştan özenle üretilmektedir.

Tüketiciler; en ucuz visco yatak fiyatlarını ararken doğru yoğunluk ve doğru kalınlığa dikkat etmelidirler. Bu seçim size doğru yatağı almanızı ve boşuna çok para ödememenizi sağlar. Ancak visco adı altında  doğru yoğunlukta ve kalınlıkta olmayan ürünleri satın almak visco yatak almak değildir.