Ortopedik Yatak Nedir? 

 

 

 

 

Ortopedik yatak genel olarak; sert yatak anlamına gelmektedir. Gün içerisindeki enerjinizi korumanın yolu; ortopedik, kaliteli ve uyku konforu yüksek bir yatakta uyumaktır. Doğru yatağı seçerek; omurga, bel ve sırt bölgesindeki kasların doğal eğriliklerini koruyabilir, eklem yanmalarını, basendeki ağrıları önleyebilir ve yumuşak doku romatizmasına engel olabilirsiniz. En iyi yatağı seçmek; uyku sırasında minimum dönmeyi sağlayarak güne zinde başlamanızı sağlar.


Ancak sert yatağın gerçekten doğru yatak olduğu tartışılmaktadır. Kesin bilimsel veri olmamasına karşın, uzmanların bel konusunda sıkıntı yaşayan hastalarda yaptığı çalışmalarda; hangi yatak çeşidinde yattığı söylenmeyen hastaların 3/2'sinin yumuşak yatakları tercih ederek sorunlarının azaldıklarını ifade etmişlerdir. Yumuşak yataklar vücudu daha iyi kavramakta ve vücudun istediği desteği vererek sorunların çözülmesinde yardımcı olduğu görülmektedir. Ortalama 23 cm kalınlığında üretilen yataklar inceltildiklerinde maliyet azalmakta ve yatak fiyatı ucuzlamaktadır.


Ortopedik yataklar, genel olarak bonel yay sistemi ya da herkül yaya sistemi üzerine p.u. sünger uygulanarak, özel dokuma kapitone kumaşlı olarak üretilmektedir. Herkül yay sistemi, bonel yay sisteminin kalın tel ile üretilmiş halidir. Kullanılan yay sistemleri ortopedik yatağın   maliyetini etkilediği için yatak fiyatlarının ucuz ya da pahalı olmasın da rol oynarlar. 


Özellikle sert yatak tercih eden tüketiciler için üretilen ortopedik yataklar da genelde pamuklu kumaş tercih edilmektedir. Pamuklu kumaşın maksimum hava geçirgenliği sağlayarak terlemeyi önlemesi anti bakteriyel ve anti alerjik olmasının yanı sıra, diğer özel kumaşlara göre fiyatının ucuz olması nedeni ile tercih edilmektedir.


Yatak satın alma kararı verildiğinde; kendi istek ve ihtiyacımızı belirleyerek, doğru yatağı satın almalı ve gereksiz yere ihtiyacımız olmayan yatak almak yerine tam ihtiyacımız olan doğru yatağı alarak ucuz fiyatı kendimiz yaratmalıyız.


Pony Yatak tasarımcıları,60x120 ortopedik yatak, 70x130 ortopedik yatak, 80x180 ortopedik yatak, 80x190 ortopedik yatak,90x190 ortopedik yatak,90x200 ortopedik yatak,100x200 ortopedik yatak,120x190 ortopedik yatak,120x200 ortopedik yatak,140x190 ortopedik yatak,140x200 ortopedik yatak,150x200 ortopedik yatak,160x200 ortopedik yatak,180x200 ortopedik yatak,200x200 ortopedik yatak üretimlerinin her sürecini takip ederek en kaliteli ürün üretimini sağlamaktadırlar. 

Ortopedik yatak modellerimize buradan ulaşabilirsiniz.