Neden Visco Yatak?  

 

 

 

Gün içerisindeki enerjinizi korumanın yolu; ortopedik, kaliteli ve uyku konforu yüksek olan visco yatakta uyumaktır. Doğru yatağı seçerek; omurga, bel ve sırt bölgesindeki kasların doğal eğriliklerini koruyabilir, eklem yanmalarını, basendeki ağrıları önleyebilir ve yumuşak doku romatizmasına engel olabilirsiniz. En iyi yatağı seçmek; uyku sırasında minimum dönmeyi sağlayarak güne zinde başlamanızı sağlar.


Visco elastik malzeme ilk kez Dünya'da Amerikan Uzay Araştırma Kurumu(NASA) tarafından kullanılmıştır. Vücuda uygulanan basıncın azaltılması amacı ile kullanılan bu malzeme, açık hücre üretim teknolojisi sayesinde vücut ısı ve basıncına duyarlı olması nedeniyle yatak sektöründe de kullanılmaya başlanmıştır. Visco yatak fiyatları teknolojik olduğu için biraz yüksek olabilir.

 

Visco yatak; uyku sırasındaki dönüş sayısını 2/3 oranında azaltarak derin uyku süresinin uzatır, uyku konforunuzu arttırarak güne zinde başlamanızı sağlar. Gözle görülemeyecek milyarlarca hafıza hücresine sahip visco elastik sünger, hücrelerinde bulunan hareket kabiliyeti ile ısıya ve ağırlığa duyarlıdır. Visco yataklar, elastik maddenin bu özelliği ile temas halinde olduğu kütlenin yani vücudunuzun şeklini alır ve size uyku pozisyonunda kusursuz bir uyum sağlayabilir.


Dünyadaki birçok araştırma merkezinde uzmanlar uyku kalitesini yükseltmek için çalışmalar yapmaktadır. Yapılan çalışmaların amacı, vücut boşluklarını doldurarak anatomik yapınızın ayaktayken bulunduğu formu, yatarken de sağlamasıdır. Ortopedik yataklar vücut boşluklarını doldurarak gerekli bütün ilave destekleri sağlayabilen yataklardır. İnsanların % 65'i yan yatış uyku pozisyonunda uyurlar. Bu yatış şekli, vücudunuzda ki omurilik ve eklem dengesini bozarak kas problemlerine yol açabilmektir ve doğru yatak seçimi ile bu sorun çözülebilir. Visco yataklar bu sorunu minimum düzeye indirmektedir.

Pony yatak olarak özel ölçülerde Vincente Visko yatağı üreterek tüketicilerimizin beğenisine sunuyoruz. En çok 90x190 visko yatak, 80x180 visko yatak, 90x200 visko yatak, 100x200 visko yatak, 120x200 visko yatak, 140x190 visko yatak, 140x200 visko yatak, 150x190 visko yatak, 150x200 visko yatak, 160x200 visko yatak, 180x200 visko yatak, 200x200 visko yatak üretimi yapabiliyoruz.

Visco süngerler farklı yoğunlukta üretilmekedir. 60 Yoğunluğun altında olan visco süngerlerden üretilen visko yataklar gerekli özelliğe sahip değillerdir. Yoğunluğun yükselmesi visco yatak fiyatlarını doğrudan etkiler. Viskoyatak fiyatları en ucuz olarak düşük yoğunlukta üretilen visko süngerden üretilen yataklarda görülebilir yada tamamen replika olarak üretilen yataklarda görülebilir.

 Visco yatak modellerimize buradan ulaşabilirsiniz.