Maya Sandıksız Kör Baza


 


Yatakların yerde durmaması için altına konulan, sunta ve metal profillerin birleştirilmesi ile üretilen kahverengi ev eşyasına sandıksız kör baza denir. Deri ya da kumaş malzeme ile kaplanarak üretilirler. Kullanılan malzeme kalitesi ve sandıksız kör baza ölçüsü, sandıksız baza fiyatlarının artmasına neden olmaktadır.

Kullandığımız yatakların yerde durması hijyen yönünden sakıncalıdır, sağlığımızı olumsuz etkileyebilir. Yerde duran yatağın hava geçirgenliği olmayacağı için bakteri, mite, küf ve mantar gibi sağlığımızı olumsuz etkileyecek mikro organizmaların üremesi çok kolay olacaktır. Bu nedenle uzmanlar sandıklı ya da sandıksız kör baza kullanılmasını tavsiye etmektedirler. Sandıksız kör bazalar 25 cm yükseklikte üretilirler. Ayak yükseklikleri 5 cm olup toplam yükseklik 25 cm dir. Üretim sırasında müşteri tercihine bırakılan döşeme malzemesi farklı renk seçenekleri ile deri ya da kumaş olabilir. Deri ya da kumaş olması sandıklı kör baza fiyatlarını etkileyecektir.

Pony Yatak tasarımcıları tarafından geliştirilen Maya sandıksız kör baza, 3 mm kalınlığında metal profillerin 4 adet metal profil kemer üzerine 8 mm kalınlığında suntanın konulması ile üretilmişdir. Sert mukavva ile çevrelenen Mayasandıksız kör baza özel deri ve kumaş kullanılarak döşenmiştir. İşçilik ve kullanılan tüm malzeme Maya sandıklı kör baza fiyatlarının yüksek olmaması için optimum maliyetle oluşturulmuştur.