Luna Lateks Yatak Nedir?

 

 

 

Luna lateks yatak, kauçuk ağacı özütünün hava ile harmanlanması sonucu elde edilen lateks malzemeden üretilmektedir. Yumuşak yatak kategorisinde olan lateks yataklar son dönemde visko yataklardan daha çok tercih edilmektedir. Çünkü tamamen doğal olan malzemeden üretilen yataklar, anti alerjik ve anti bakteriyel olmaları nedeni ile daha sağlıklı uyku imkânı sunarlar. Ancak lateks yatak fiyatları diğer yatak fiyatlarına göre biraz yüksek olabilir. İthal malzemeden üretildiği ve bu malzemenin yurt dışından gelmesi ve fiyatının dövize bağlı olması fiyatların yüksek olmasının en önemli nedenidir.

Son dönemlerde tüketiciler, visko mu lateks mi? Sorusunun cevabını aramaya başladılar. Bu sorunun net bir cevabı yok, çünkü sertlik olarak düşünüldüğünde ikisi de yaklaşık aynı sertlikte daha doğrusu benzer yumuşaklıkta olan yataklardır. Her iki malzemede uyku sırasında vücudu çok noktadan sararak gece boyu dönme sayısını azaltır ve derin rem uyku süresini uzatarak güne sağlıklı ve mutlu başlamanızı sağlar.

Visko ve lateks malzemelerin sağlıklı olma konusunda da birbirlerinden farkları yoktur. Çünkü her iki malzemede tamamen doğaldır ve visko mu lateks mi? Sorusunun cevabı burada saklı değildir. Visko yatakların ısıya duyarlı olmasından dolayı tepki verdiği ve vücudun şeklini aldığı artık hepimiz tarafından biliniyor. Uzmanlarca yapılan araştırmalarda, visko yataklarda hafızası olan visko malzemenin sıcaklığı koruduğu ve sıcak iklimlerde terleme sorunu yaratabileceği görülmüştür. Bu soğuk iklimlerde yatağın sıcak olmasından dolayı avantajda olabilmektedir. Lateks malzeme bu konuda ısıya duyarlı olmadığı için nötr olarak tanımlanır. İşte visko mu lateks mi? Sorusunun cevabı burada saklı olabilir.

Pony Yatak tasarımcıları Luna lateks yatak tasarımını 35 cm olarak, pocket yay sistemi ile lateks malzemeyi birleştirerek ve bambu lifi hava geçirgenliği yüksek kumaş kullanarak tasarlamışlardır. Tüketicisin beğenisini alan Luna, diğer lateks yatak fiyatlarına göre çok uygun olması nedeni ile ayrıca tercih edilmektedir.