Lateks Yatak Nedir?

 

  

 

 

Latex Yataklar genelde Pocket yay sistemi üzerine ya da taşıyıcı olarak yüksek yoğunlukta sünger üzerine  % 25 p. u.  Lateks uygulanarak kapitone edilmiş yataklardır. Pocket yay sistemi üzerinde kullanılan özel p. u. lateks  dolgu malzemesi; bel ve sırt kaslarının gerilmesini engeller. Vücudun ihtiyacı olan desteği en iyi şekilde vererek, mükemmel bir uyku uyumanızı ve güne; sağlıklı, enerji dolu, en önemlisi mutlu ve zinde başlamanızı sağlaması lateks yatakların başlıca özelliklerindendir . Latek yatak fiyatları bu nedenle doğal olarak biraz yüksektir.


Yatak üretiminde kullanılan, lateks özütünün üretimi; zor, dikkat isteyen ve uzun bir süreçtir. Kauçuk ağacının sütünden elde edilen doğal bir madde olan Latex, köpürtülerek kalıplara dökülür. Köpüğünde milyonlarca hava kabarcığı oluştuğundan doğal bir havalandırma sağlayarak nefes alabilir ve terletmez. Lateks ürünlerde mikro organizmalar, mite'lar yaşayamaz, mantar, küf ve bakteri oluşumunu engeller. Özellikle hassas ve alerjik bünyeler için sağlıklı uyku imkânı sunar.

 

Lateks yatak özelliklerinden diğeri de doğal olmasıdır. Lateks yataklarda kullanılan kumaş da doğal bamboodur. Doğal Bamboo; Doğal Anti-Bakteriyel özelliği ile hassas ve alerjik bünyeler için sağlıklı bir uyku imkânı sunar. Doğal selüloz olan Bamboo lifi pamuktan daha yumuşaktır ve nefes almaya elverişli özelliği ile hava geçirgenliğini mükemmel kılar. Nemi emerek ve hızla kuruyarak bedenin nefes almasına yardımcı olur. Doğal yapısı ile çok dayanıklıdır. Özellikle Lateks yataklarda tercih edilen bu kumaş sayesinde hassas ve alerjik bünyeler için mükemmel çözüm sağlanmaktadır.


Doğal olması nedeni ile tercih edilen Lateks yatakları satın alırken; yatak yapımında kullanılan Lateks özütünün % (yüzde) karışım oranına dikkat etmeliyiz. Bu karışım oranı lateks yatak fiyatlarını etkileyerek yatak üretim maliyetini doğrudan yükseltir.


Pony Yatak olarak % 25 doğal karışımlı lateks kullanarak Luna doğal lateks yatakları üretiyoruz. Özel Bambu lifi kumaş ile mükemmel hava geçirgenliği elde ederek terleme sorununu yok ediyoruz. Özel ölçü üretim yaparak müşterilerimizin her ihtiyacını karşılayabiliyoruz.

 

Tek kişilik lateks yatak, çift kişilik lateks 80x180 lateks yatak, 80x190 lateks yatak, 90x190 lateks yatak,90x200 lateks yatak, 100x200 lateks yatak, 120x190 lateks yatak, 120x200 lateks yatak, 140x190 lateks yatak, 140x200 lateks yatak, 150x200 lateks yatak, 160x200 lateks yatak, 180x200 lateks yatak, 200x200 lateks yatak Ankara'da özel olarak üretilmekte ve tüketicilerimizin beğenisine sunulmaktadır.

 

Lateks yataklarımıza buradan ulaşabilirsiniz.