En Ucuz Tek Kişilik Yatak Baza Başlık Fiyatı Nasıl Belirlenir?

 

 

  


En ucuz tek kişilik yatak baza başlık set fiyatı için öncelikle yatak ya da baza ölçüsünü belirlememiz gerekir. Kullanacağımız oda ölçüleri ve üzerinde yatacak kişinin kilo ve boy uzunluğuna göre baza modellerini seçmeliyiz. Tek kişilik yatak ya da baza ölçüleri; (En*Boy) 80*190, 90*190, 90*200,100*200 'dür. En ucuzu belirlerken ilk karar vereceğimiz baza ölçüsüdür. Baza ölçüsünü belirledikten sonra baza özelliklerini belirlemeliyiz. Baza modelleri; açılmayan kör baza, açılabilen sandıklı baza, açılabilen latalı baza ve yavrulu (ekstra yataklı) baza olarak, genel anlamda dört çeşittir. Baza ölçü ve çeşidini seçerek maliyeti belirleyebiliriz.


Baza seçimi yapıldıktan sonra sıra yatak seçimindedir. En ucuz tek kişilik yatak baza başlık set fiyatı belirlenirken üçüncü seçmemiz gereken ürün yataktır. Yatak çeşidini belirlerken öncelikle seçtiğimiz baza ölçüsüne uyacak yatağı seçmeliyiz. Burada dikkat etmemiz gereken şey; baza ölçüsü (en, boy yani 80*190, 90*190, 90*200,100*200) ile yatak ölçüsünün aynı olmasıdır. Bu seçim yapıldıktan sonra yatak kalınlığına karar vermek gerekir. Yatak kalınlıkları 10 cm ile 35 cm arasında değişmektedir. Yatak kalınlıkları fiyat artışı ile doğru orantılıdır. Kalınlıkta belirlendikten sonra sıra nasıl bir yatak istediğinize gelmiştir.


Yataklar genel olarak; Sünger Yatak, Yaylı Yatak, Visco Yatak, Lateks Yatak olarak dört grupta toplanabilir. Bu dört grupta kendi içlerinde ölçü ve kumaşlarla pek çok çeşide ayrılırlar. Bu çeşitlilik karar vermek çok önemlidir çünkü bu da maliyetleri etkilemektedir.


Son olarak başlık seçimi yapılmalıdır. Baza başlık birbiri ile uyumlu olmalıdır. Seçeceğiniz başlık tasarıma göre farklı fiyatlarda olacağından bu da maliyetleri etkileyecektir. En ucuz tek kişilik yatak baza başlık fiyatını belirleyen şey kişinin istek, ihtiyaç ve kalite algısıdır. En ucuzu ve en pahalıyı belirleyen şey kişinin kendisidir. Markalı ürünlerin tercih edilmesi fiyatında artmasına neden olabilir ama bu da kalite,güven ve garantiyi getirir.

 

Yatak, baza ve başlıktan oluşan set modelleri için tıklayınız.