En İyi Bebek Yatağı ve Çocuk Yatağı Özellikleri 

 

  

Bebek ve çocuklar için ilk akla gelen yatak; visco mu lateks mi olarak düşünülmektedir. Kemik gelişimini tamamlamamış bebek ve çocuklar için hem lateks yatak hem de visco yatak olabileceği gibi orta sertlikte olan soft ortopedik yataklar da önerilmektedir. Lateks ve visco yataklarda soft ortopedik olarak tanımlanabilir, ayrıca pamuk ve yün yataklar da bebekler için uzmanlarca önerilmektedir. Çünkü bu  yatakların vücudu destekleme özelliği vardır, bebeğin ya da çocuğun  vücudunu destekleyerek, yani doğal ergonomi sağlayarak omurga  gelişimine yardımcı olabilirler.


Amerikan Pediatri Akademisi uzmanlarının yaptığı araştırmalar sonucu yaptıkları önerilerde; bebek yatağı ve çocuk yatağı için orta sertlikte yatakları tavsiye etmektedirler. Orta sertlik derecesindeki  Visco, Lateks, pamuk ve yün yataklar da bebek ya da çocuk; yatağı olarak üreticiler tarafından tüketicilerin beğenisine sunulmaktadır. Ayrıca uzmanlar yeni doğan bebek için yastık kullanılmaması konusunda genç anneleri uyarıyorlar; yeni doğan bebekler yumuşak yastıkların içine  gömülüp kalabileceği  için vücut hareketleri kısıtlanabilecek, başını oynatmaya ve dönmeye başladığında boğulma tehlikesi oluşabilecektir.

 

Bebek yatağı ve çocukyatağı için doğru yatak; Visco mu? Lateks mi? Sorusunun kısaca cevabı orta sertlikte olan  soft ortopedik bir yataktır.

 

Bebek ve çocuk yatağı kategorisindeki ürünlerimiz için tıklayınız.