Bel Fıtığı Ve Ağrıları İçin En Uygun Yatak Hangisidir ?

Bel fıtığı ve bel ağrıları orta yaş (30-65) grubunda sık görülmesi ile sınırlı olmayıp her yaş grubunda görülebilen günümüzün kronik sağlık sorunlarından biridir. Bel fıtığı ve ağrılarının başlıca nedenleri; kilo, hareketsizlik ve ağır mesleki şartlar olarak tanımlanabilir. Ayrıca ağır cisimleri yerden kaldırmak, itmek, çekmek ve taşımak, bel desteği olmadan uzun süre oturmak, egzersiz yapmamak, bel fıtığı ve ağrılarının diğer nedenleri olarak görülmektedir.

Bel fıtığı ve ağrılarından kurtulmanın çaresi olarak uzmanlar; doğru yatak seçimi yanı sıra, beli zorlayıcı hareketlerden kaçınmak, öne ve yanlara doğru fazla eğilmemek, yukarı doğru uzanmamak, oturma pozisyonunda bel boşluğunu dolduracak destekleyici yastık koymak, stresten kaçınmak ve doğru yatak üzerinde yatarak dinlenmek olarak tavsiyede bulunmaktadırlar. Doğru yatak olarak halk arasında tabu haline gelen yatak; full ortopedik sert yataktır. Sert yatak üzerine yatmakla şekli bozulmayan ve belin ihtiyacı olan desteği veremediği için bel ağrılarını azaltmanın aksine artırdığı gözlenmektedir.

Danimarka'da yapılan en kapsamlı ve metodolojiye en uygun olan araştırmada kronik bel ağrılarına sahip yaşları 18-60 arasında 150 hasta incelenmiştir. Yaş, cinsiyet ve boy/kilo oranları benzer olan hastalar eşit olarak üç gruba ayrılmış ve 30 gün boyunca birinci grupta orta sert yatak, ikinci grupta yumuşak yatak ve üçüncü grupta sert yatak denenmiştir. 30 günün sonunda orta sert yatakta yatan birinci grupta ki hastaların  % 60'ı ve yumuşak yatakta yatan ikinci gruptaki hastaların % 90'ı ağrılarının azaldığını söylemişlerdir. Üçüncü grupta sert yatakta yatan hastaların sadece % 30'unun ağrılarının azaldığını belirtmişlerdir.

Sonuç olarak; yumuşak yatakların vücudun şekline tam uyum sağlayarak, omurga ve belin ihtiyacı olan desteği verdiği ve vücuda uygulanan basıncın azalması ile ağrıları hafiflemesine yol açtığı görülmüştür. Sert yataklarda yatan hastaların; yatağa değen kısımlarının (kalça, omuz, ayak) az olması nedeni ile vücuda uygulanan basıncın azalması için yatakta dönme hareketinin fazlalaştığı ve bel ağrılarının arttığı tespit edilmiştir. Pony Yatak olarak ürettiğimiz ergonomik, ortopedik, lateks ve visko yataklarımız; Luna, Laluna ve Vincente, bel fıtığı ve ağrıları olan tüketicilerimizin ihtiyaçlarını fazlası ile karşılamaktadır

Pony yatak olarak amacımız en doğru ürünü siz müşterilerimizin beğenisine sunmaktır. Üretmiş olduğumuz visko yataklar ve lateks yataklar mükemmel kalite hedefi ile üretilmiş ve kalite ekibimiz tarafından titizlikle kontrol edilmiştir. Siz müşterilerimize uzun yıllar boyunca hizmet etmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Bel ağrısı ve bel fıtığı için uygun olan yataklara buradan ulaşabilirsiniz.