Bebek Yatağı ve Çocuk Yatağı Nasıl Olmalıdır?

 

 

Genel anlamda Soft Ortopedik yataklar; sertlik olarak orta sertlikte olan  yataklardır. Soft ortopedik yataklar en yumuşak yataklar değildir, daha çok bebek yatağı, çocuk yatağı, genç yatağı ve yarı sert yatağı tercih eden müşteriler için uzmanlar tarafından önerilmektedir. Ayrıca bebek yatağı ölçüleri;60*120 yada 70*130 olarak belirlenmiştir.

Orta sertlikte özel olarak üretilen p.u. süngerler bebek yataklarında ve çocuk yataklarında kullanılmaktadır. Uzmanlar kemik gelişimini tamamlamamış bebek ve çocukların ne sert nede çok yumuşak yatakta yatmalarını istemiyorlar. Kemik eğriliği ve omurgada meydana gelecek bozukluklar nedeni ile kemik gelişimi tamamlanana kadar orta sertlikte olan yatakları en uygun yatak olarak tavsiye etmektedirler.

Soft ortopedik yataklar; genelde bonel ya da herkül yay sistemi üzerine orta sertlikte p.u. sünger uygulanmış, kapitone kumaşlı yataklardır. Soft ortopedik yataklar, bebek yatağı ölçüleri olan 60*120 cm yada70*130 cm olarak üretilmektedir. Soft ortopedik yataklarda genellikle pamuk kumaş tercih edilmektedir. Pamuk ısıyı doğal olarak dengelemekte ve uykuya doğal bir sıcaklık katmaktadır. Nem yönetme özelliği ve mükemmel hava geçirgenliği ile mükemmel uyku konforu sağlamaktadır.

Bebek yatağı ve çocuk yatağı olarak kullanılan soft ortopedik yataklar; bebek ve çocuklarımızın uyku sırasında ihtiyacı olan desteği en iyi şekilde vererek; güne sağlıklı ve zinde başlamalarını sağlamaktadır.

80x180 ve 90x190 Bebek ve çocuk yatakları genel olarak yaylı yatak olarak üretilmektedir Orta sertlikte olan yataklar ileride kullanım için uygun olduğundan tercih edilmektedir. Ayrıca 80x180 ve 90x190 Bebek ve çocuk yataklarının tamamı sünger olarak da üretilebilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta yatağın sertlik derecesidir. Yatağın çok sert olmaması aynı zamanda çok yumuşak olmaması da gerekir. Orta sertlikteki sünger yataklar da tercih edilebilir.