Bebek Beşikleri Nasıl Olmalı?

 

Bebek Beşikleri, yeni doğan bebeğin güvenliğini sağlayabilen ve sağlığına zarar vermeyen özelliklere sahip olabilmelidir. Bebek beşiği üretiminde kullanılan malzemeler, Avrupa Birliği Bebek Ürünleri Standardı olan EN 71 kriterlerine uygun olmalıdır.

 

Bebek Beşiklerinde kullanılan malzemelerden ahşap; bebeğin cildine zarar vermemesi için düzgün yüzeye sahip olmalıdır ve su bazlı vernik ile pürüzsüz hale getirilmelidir. Ayrıca Bebek Beşiğinin sallanması sırasında ses yapmaması için Gürgen ya da Kayın ağacından olmalıdır. Bebek Beşiğinde kullanılan kumaşın’’ pamuklu’’ olması bebeğinizin cildinde alerji yapmayacağı gibi bebeğinizi terletmez. Dış yüzeyde kullanılan kumaşın baskısı da su bazlı olmalıdır.  Bebek Beşiğinin taban ve yan kenarlarında kullanılan yüksek yoğunluktaki sünger çarpmalara karşı bebeğinizi koruyacak aynı zamanda konfor saplayacaktır. Kullanılan sünger ne çok yumuşak ne de çok sert olmalıdır. Yapılan araştırmalar sonucunda uzmanların önerisi; bebeklerin gelişimi sırasında orta sertlikteki soft ortopedik yatakların tercih edilmesidir. Soft ortopedik yataklar bebeklerin omurilik gelişimine zarar vermediği için tavsiye edilmektedir. Bebek Beşikleri bebeğinizin kilo ve ağırlığına göre 18 aya kadar kullanılabilir.

 

Pony Yatak olarak Lullaby Bebek Beşiklerini farklı kumaş seçenekleri ile sizlerin beğenisine sunuyoruz. Bebeğinizin düşmemesi için emniyet kemeri kullanarak güvenliği ihmal etmiyoruz. Kolay çıkarılıp takılabilen fermuarlı yıkanabilir kumaşları tercih ediyoruz. ‘’Sizin en değerliniz, bizimde göz bebeğimiz.’’