Ahşap Latalı Somya İstanbul Fiyatları

 

 

1980 li yıllarda oturma odalarının, bebek ve çocuk odalarının vazgeçilmez parçası; demir profil, yaylı ve çelik telden oluşan levha şeritli somyalardı. Ahşap latalı somya İstanbulda da tüm Türkiye’de olduğu gibi bu metal somyaların yerini aldı. Metal somyalar genelde oturma odalarında divan olarak kullanılırdı. Evlerimiz o yıllarda şimdiki gibi bol odalı ve geniş olmadıkları için somyalar gündüz divan, akşamları da üzerlerine yatak serilerek yatak bazası olarak kullanılırlardı.


Ahşap latalı somyalar modern ve şık görünümleri ile evlerimizde 2000 li yılların sonlarına doğru kullanılmaya başlandı. Yaşları 50 civarında olan çoğu kimse bilir ki o yıllarda kullanılan somyaların yayları, demir profilde ki yuvarlak delikten çıkar ve tel levhalar eksilirdi. Oluşan boşlukta gündüz minderler, akşam da yataklar aşağıya doğru çökerlerdi. Bu sağlıksız durum nedeni bel ve sırt ağrılarımız eksik olmazdı. Ahşap latalı somyalar ın kullanılmaya başlanması ile beraber yataklarımız daha konforlu hale geldi. Düz zemine oturan yatakların bel ve sırt bölgelerine desteği sayesinde yaşam kalitemiz arttı. Ahşap latalı somya İstanbul’da tercih edilen yatak odası eşyalarından bir tanesidir. Altının açık olması, eşya saklama alanı olarak kullanılmasına olanak vermekte ayrıca temizliği konusunda kolaylık sağlamaktadır.

Ahşap latalı somya İstanbulda Sonika adı ile Pony Yatak tarafından üretimi yapılarak satılmaktadır. Sonika latalı somyalar, üreticiden tüketiciye aracısız olarak ulaşmaktadır. Pony Yatak tarafından belirlenen ahşap latalı somya İstanbul fiyatlarının makul olmasının en önemli nedeni budur. Pony Yatak tasarımcıları kalite ve maliyeti ön planda tutarak çalışmalarını titizlikle yapmaktadırlar.