90X200 YAVRULU YATAK FİYATLARI ANKARA'DA NASIL BELİRLENİR?

 

 

90x200 yavrulu yatak fiyatları Ankara'da imalatçılar tarafından marka olmuş üreticiler İstikbal, Mondi, Bellona ve Yataş'ın fiyat politikalarına göre belirlenir. Marka olmamış üreticilerin kendi başlarına fiyat politikalarını belirlemesi çok zordur. Büyük üreticiler İstikbal, Mondi, Bellona ve Yataş tüketicilere gazete, televizyon, dergi ve internet reklamları ile ulaşarak 90x200 yavrulu yatak fiyatları ve özelliklerini duyurmaktadırlar. Marka olamamış diğer imalatçılar da bunları takip ederek benzer özeliklerde ve daha uygun fiyatlarla müşterilerine 90x200 yavrulu yatağı sunmaktadırlar.


Marka olmamış imalatçıların tercih edilme nedenleri ise fiyat ve kalite avantajıdır. Merdiven altı üreticiler ile marka olmuş üreticilerin esasında ürünlerinde çok büyük farklar yoktur. Çünkü 90x200 yavrulu yatak üretiminde kullanılan malzemeler aynıdır. Profil, kumaş ve sünger üretiminin ana kalemleridir ve fiyatları bellidir. Büyük üreticiler 90x200 yavrulu  yatak fiyatları seri üretim avantajı ile belirlerken, küçük üreticiler de stok, işçilik ve denetimsizlikten meydana gelen vergi ve sigorta avantajları ile belirleyerek fiyat konusunda rakipsiz hale gelmişlerdir. Ayrıca kendi üretimlerini yılların deneyimi ile tek tek el işçiliği ile üretim yapan imalatçıların 90x200 yavrulu yatak kalitesi gayet başarılıdır.

 

90x200 yavrulu yataklar pratik kullanımları ile küçük evlerde, yazlıklarda, misafirhanelerde ve yurtlarda kullanılmaktadır. Gündüzleri kanepe geceleri de açılarak çift kişilik yatak olarak kullanılabilen 90x200 yavrulu yataklar özelikle çok misafiri gelen aileler için yatak konusunda mükemmel çözüm olmaktadırlar.