100X200 YAVRULU BAZA FİYATLARI ANKARA'DA NASIL BELİRLENİR?

 

 

 

 

 

100x200 yavrulu baza fiyatları Ankara'da imalatçılar tarafından marka olmuş üreticiler İstikbal, Mondi, Bellona ve Yataş'ın fiyat politikalarına göre belirlenir. Marka olmamış üreticilerin kendi başlarına fiyat politikalarını belirlemesi çok zordur. Büyük üreticiler İstikbal, Mondi, Bellona ve Yataş tüketicilere gazete, televizyon, dergi ve internet reklamları ile ulaşarak 100x200 yavrulu baza fiyatları ve özelliklerini duyurmaktadırlar. Marka olamamış diğer imalatçılarda bunları takip ederek benzer özeliklerde ve daha uygun fiyatlarla müşterilerine 100x200 yavrulu bazayı sunmaktadırlar.

Marka olmamış imalatçıların tercih edilme nedenleri ise fiyat ve kalite avantajıdır. Merdiven altı üreticiler ile marka olmuş üreticilerin esasında ürünlerinde çok büyük farklar yoktur. Çünkü 100x200 yavrulu baza üretiminde kullanılan malzemeler aynıdır. Profil, kumaş ve sünger üretiminin ana kalemleridir ve fiyatları bellidir. Büyük üreticiler 100x200 yavrulu baza fiyatlarını seri üretim avantajı ile belirlerken, küçük üreticilerde stok, işçilik ve denetimsizlikten meydana gelen vergi ve sigorta avantajları ile belirleyerek fiyat konusunda rakipsiz hale gelmişlerdir. Ayrıca kendi üretimlerini yılların deneyimi ile tek tek el işçiliği ile üretim yapan imalatçıların 100x200 yavrulu baza kalitesi gayet başarılıdır.

100x200 yavrulu bazalar pratik kullanımları ile küçük evlerde, yazlıklarda, misafirhanelerde ve yurtlarda kullanılmaktadır. Gündüzleri kanepe geceleri de açılarak çift kişilik yatak olarak kullanılabilen 100x200 yavrulu bazalar özelikle çok misafiri gelen aileler için yatak konusunda mükemmel çözüm olmaktadırlar.